تفاوت جیلبریک و غیر جیلبریک

تعریف مختصر جیلبریک آیفون و آیپد برای آنعده که دقیقآ نمیدانند چیست، جیلبریک برداشتن موانع ی است که شرکت اپل روی دستگاه های خود گذاشته است، که با برداشتن این موانع استفاده کننده گان محصولات اپل کنترول بیشتر روی دستگاه های خود خواهد داشت. امروز میخواهم در مورد تفاوت دستگاه های جیلبریک و غیر جیلبریک شده توضیح دهم.

جیلبریک و غیر جیلبریک – برنامه ها و گیم ها

باوجود موجودیت میلیونها برنامه و گیم های مختلف مجانی و پولی در فروشگاه مخصوص اپل یا همان App Store باز هم بعضی برنامه ها هست که نمیتوان آنرا در این فروشگاه بدست آورد، مثلآ ما میخواهیم یک برنامه ی در آیفون خود داشته باشیم که تماس هارا ضبط کنیم و یا میخواهیم از مرورگر آیفون و یا آیپد خود مثل آندروید استفاده کنیم مثلآ میخواهیم مرورگر سفری آیفون ما دانلودر داشته باشه و برنامه ها، فیلم، موسیقی… را دانلود کنیم. اینها مواردی است که نمیتوان در یک آیفون جیلبریک نشده انجام دهیم، در حالیکه در یک آیفون جیلبریک شده به راحتی میتوان انجام داد.

همچنان از فروشگاه های دیگر مثل Cydia که میلیونها برنامه جالب و خوب در آن موجود است بدون نیاز به اپل آی دی از آن استفاده کنید.

تنظیمات، شکل و شمایل

یکی از ویژگیهای خاص دستگاه های جیلبریک شده قابلیت تغیرشکل و تنظیمات در دستگاه شما میباشد. درست مثل سامسونگ، ال جی… و غیره دستگاه های اندروید میتوانید یک آیفون جیلبریک شده را به شکل دلخواه خود تغیر دهید، مثلآ استفاده از قالب های مختلف، آهنگ رنگخور موبایل و غیره…

امنیت

امنیت چیزیکه آیفون های جیلبریک نشده برنده است. همانطور که از نامش پیداست “جیلبریک” خودش یک هک است، در واقع جیلبریک بخش های مسدود شده توسط اپل را باز میکنه. پس اگر امنیت برای شما زیاد مهم است بهتر است سراغ است سراغ جیلبریک نروید.

موفق باشید ؛)

(Visited 213 times, 1 visits today)

2 اشتراک ها&بازتاب ها

  1. تفاوت ایپد و ایفون – آموزش سایت سازی
  2. فرق ایفون و ایپد – مجله کلیک

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*